Loading…

Relaxace a odpočinek v Poděbradech

Zpomalte a užívejte života. Příliš rychlým životem míjíte scenérie bez povšimnutí a nejenom to – zapomínáte na to kam jdete a proč.

Poděbrady – perla na řece Labi. Město, ze kterého načerpáte novou sílu pouhou procházkou. I takto lze charakterizovat historické lázeňské město Poděbrady, kterého kořeny sahají do dávné minulosti. Největšího rozkvětu se Poděbrady dočkali za pánů z Kunštátu, kterého významný představitel Jiří z Poděbrad se stal českým králem, v roce 1472 se Poděbrady stali městem s čestnými právy a městským znakem. Čeká Vás zde relaxace a odpočinek, ale také mnoho zajímavých aktivit. Od příjemné procházky v lázeňském parku, přes výlet lodí Krále Jiřího až po projížďku po některé z nenáročných cyklostezek. Objevy minerálních uhličitých pramenů daly podnět k založení lázní známých u nás i v zahraničí svou specializací na léčbu srdečných a cévních onemocnění.

Když přijedete k nám do lázní Poděbrady, poznáte nejen kouzelnou atmosféru krásného lázeňského parku a okolí města, ale můžete se nechat také hýčkat na těle i duši relaxačním pobytem s lázeňskými procedurami, které si můžete vybrat dle svých možností a přání z naší široké nabídky jak klasických tak ayurvédských terapií.

Lázeňský hotel PARK**** se nachází přímo v lázeňském parku, který je vhodným místem pro relaxaci a k procházkám po procedurách. Park je kompozičně rozdělen na tři hlavní části: severní nejmladší část s ústřední velkou „hrající“ fontánou od nádraží po Linenského kolonádu s charakteristickou sklobetonovou kopulí postavenou podle projektu Vojtěcha Kerharta. Dále pak střední část parku po kongresové centrum s proslulými květinovými hodinami koncipovaná jako klasický anglický park. Jižní část parku je nejstarší částí pocházející z roku 1912. Při rekonstrukci v letech 2002-2007 prošla výraznými změnami při kterých bylo v kompozici parku použito řady moderních vodních prvků s dominantní dřevěnou pergolou od architekta Tomáše Jiránka.

Pro aktivní odpočinek jsou kouzelné procházky po obou březích řeky Labe, kde je cyklistická stezka vhodná pro cyklisty i milovníky projížďky na on-line bruslích. Další zajímavé procházky jsou do Neumannových sadů a dále ke golfovému hřišti, do Obory s havířským kostelíkem a jízdárnou, Na soutok Labe s Cidlinou a dále do Libice k památníku slaného knížecího rodu Slavníkovců jejichž hradiště bylo vypáleno roku 995 Přemyslovci.

Pro hosty, kteří mají k dispozici auto, je mnoho zajímavých míst v blízkosti Poděbrad, např. skanzen v Přerově nad Labemmalá ZOO ve Chlebechzámky ŽlebyLoučeňKačina u Kutné HoryHrádek u NechanicKarlova koruna v Chlumci nad Cidlinou a další. Za prohlídku také rozhodně stojí středověké královské město Kutná Hora s dominantou chrámu sv. Barbory.

 • V Poděbradech je možnost přírodního koupání v jezeře, které je vzdáleno cca 15 minut chůze od Lázeňského hotelu PARK****.
 • V nedalekém Kolíně (cesta vlakem trvá 15 minut) je otevřen nový aqua-park.
 • Po řece Labi nabízí výletní loď Král Jiří plavby v obou směrech toku řeky.
 • Netradičním zážitkem je také projížďka malým vláčkem lesoparkem v okolí řeky.

 

Sportovní aktivity

 • golfové hřiště s 18 jamkami
 • tenisové kurty
 • sportovní areál
 • squash
 • bowling
 • jízda na koni
 • sportovní střelba
 • rybaření

 

Lázeňský hotel PARK v Poděbradech hodnocení