Loading…

AYURVÉDA (Ajurvéda)

je „věda o dlouhém, zdravém a šťastném životě“

Slovo AYUS znamená život a VÉDA je věda, tzn. věda o dlouhém životě. Ayurvéda je celostní medicínský systém, který je založen na důkladném pochopení a respektování přírodních zákonů a jejich projevů v našich životech a má své kořeny v Indii. Vznikl více než před 5000 lety a v minulosti bylo převzato do systému Ayurvédy mnoho léčebných poznatků i z jiných kultur. Ayurvéda (Ajurvéda) je právem nazývána matkou moderní medicíny. Většina současných  léčebných systémů má kořeny právě v ní. Ayurvéda také jako první definovala lékařství jako teoretickou i praktickou vědu, která usiluje o zachování zdraví zdravého a vyléčení nemocného. . I když je Ayurvéda (Ajurvéda) staré učení, její vývoj nikdy neustal a rozvijí se dodnes o nové poznatky vědy a výzkumu. AYURVÉDA byla v roce 1982 uznána Světovou zdravotnickou organizací (WHO) za účinný medicínský systém a věnuje se mu stále více lékařů na celém světě.

Cílem Ayurvédy (Ajurvédy) je odstranění lidského utrpení, nemocí a prodloužení života. Pravidelné ayurvédské techniky nastolují celkovou rovnováhu  a regeneraci organismu. Ayurvéda léčí příčinu nemocí, nepotlačuje pouze následek. Proto bývá vyléčení trvalé.

Aplikace Ayurvédského (Ajurvédského) léčebného systému zahrnuje detoxikační masáže s použitím přírodních bylinných olejů, teplé bylinné koupele, podávání jemných rostlinných projímadel k pročištění střev, aplikaci speciálního oleje do nosu k pročištění nervového systému, nebo také proceduru Širodhara při níž teče nepřetržitý jemný pramének teplého bylinného oleje na čelo čímž se uvolňuje nervový systém.

Aplikace této léčby pročistí nenásilným a přirozeným způsobem celé tělo, odstraní toxiny, zregeneruje organizmus a navodí v něm rovnováhu.

Výsledkem detoxikační a regenerační kůry je vyloučení nashromážděných toxinů, posílení imunity, zlepšení trávení, snížení nadváhy, hormonální rovnováha, úprava menstruačního cyklu, zvýšené sebevědomí, hlubší a klidnější spánek, odstranění únavy, odstranění bolestí a napětí v těle, zlepšení zraku a dalších funkcí.

Ayurvédská (Ajurvédská) detoxikace a regenerace je vhodná

  • u zdravých lidí pro regeneraci a omlazení organizmu a jako prevence různých nemocí
  • jako léčba pro zvýšení potence a plodnosti
  • skoro u všech chronických onemocnění – nosních, ušních, očních, kožních, u nemocí kostí a kloubů, nervových onemocnění atd.

Veškeré používané přípravky a oleje jsou originální, přírodní a nejvyšší kvality. K dosažení pozitivních výsledků je přizpůsobena i strava. Veškeré terapie jsou poskytovány v budově hotelu. Ke klientům přistupujeme individuelně s maximální snahou vyhovět jejich požadavkům.

Ayurvéda (Ajurvéda) se snaží dát „VÍCE ŽIVOTA DO VAŠICH LET A VÍCE LET DO VAŠEHO ŽIVOTA“.

Lázeňský hotel PARK v Poděbradech hodnocení